انرژی

انرژی یکی از مهم­ترین عوامل توسعه­ی اقتصادی، صنعتی و علمی در جهان می­باشد و همراه با توسعه­یافتگی کشورها، تولید و مصرف آن روز به­روز افزایش بیشتری می­یابد. نبود منابع کافی برای تامین انرژی، کشورهای توسعه یافته را برآن داشته تا به دنبال منابع جایگزینی برای انرژی فسیلی باشند. انرژی­های تجدید پذیر از منابع جایگزینی هستند که در سال­های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند به طوری که توسعه اقتصادی کشورها تا حد زیادی در گرو میزان استفاده از این منابع است. استفاده از انرژی­های تجدیدپذیر برای تولید برق به یکی از اولویت­های کشورهای توسعه­یافته و در حال توسعه در سراسر جهان تبدیل شده است. در کشور ما نیز براساس ماده 8 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و در راستای ارتقا بهره­وری و استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، سازمان انرژی­های تجدیدپذیر و بهره­وری انرژی برق (ساتبا) در سال 1395 با هدف ارتقا بهره­وری انرژی و استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت­های لازم در کشور و افزایش بهره­وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش­های تولید برق تجدیدپذیر و پاک تاسیس شد.

از میان منابع مختلف انرژی­های تجدیدپذیر، انرژی خورشیدی به علت عدم تولید آلودگی زیست محیطی، بی­صدا بودن فرآیند تولید، امکان رشد فناوری، قابلیت بهره­گیری از انرژی خورشید در اکثر مناطق دورافتاده و فاقد زیرساخت­های شبکه­های برق، استفاده از آن به عنوان پدافند غیر عامل در زمان جنگ، عمر زیاد، تعمیر، نگه­داری و حمل و نقل آسان بیشترین توجه را به خود جلب کرده است است به طوری که میزان تولید انرژی الکتریکی از طریق سیستم­های فتوولتاییک در جهان تا پایان سال 2016، به میزان 302 گیگاوات رسیده است. ایران به دلیل قرار داشتن در بین مدارهای 25 تا 40 درجه عرض شمالی با داشتن 300 روز آفتابی از نظر دریافت انرژی خورشیدی (4/5-5/5کیلو وات بر ساعت) در بالاترین رده­های جهانی قرار دارد. این در صورتی است که کشور چین با انرژی تابشی 5/4-5/3 کیلووات بر ساعت بزرگترین تولید­کننده­ی انرژی خورشیدی در جهان با مقدار 42/77 گیگاوات تا پایان سال 2016 است که این رقم در ایران تنها 5/47 مگاوات می­باشد. لذا با توجه به روند تامین انرژی در جهان و کمبود سوخت­های فسیلی فعالیت در حوزه­ی انرژی خورشیدی بسیار هوشمندانه بوده و کشورهایی که بتوانند زیرساخت­های انرژی خورشیدی و شبکه برق خود را سریع­‌تر گسترش دهند، در رقابت برای تولید برق و توسعه اقتصادی، یک گام جلوتر از رقیبان شان خواهند بود.

هزینه­ی انرژی تأمین شده از سیستم­های خورشیدی در مقایسه با سوخت­های فسیلی بیشتر بوده و در نگاه اول دارای توجیه اقتصادی نمی­باشند،اما با توجه به مجموعه عوامل مرتبط با انرژي و کمبود سوخت­های فسیلی و آثار زیان بار آن­ها بر محیط زیست، رویکرد جهانی به سمت افزایش بهره­برداري از انرژي خورشید به عنوان یکی از منابع تجدیدپذیر است. در این راستا در اکثر کشورها براي تشویق بخش خصوصی و مردم براي سرمایه گذاري در نیروگاه­هاي خورشیدي مشوق­هایی از طرف دولت­ ها در نظر گرفته شده است. اعمال اینگونه از مشوق­ها، باعث افزایش سود حاصل ازسرمایه­گذاري و در نهایت جذب سرمایه بخش خصوصی می­گردد. خرید تضمینی برق یکی از اصلی­ترین راهکارها برای تشویق بخش خصوصی در این زمینه می­باشد.

 

تماس با ما

 

آدرس دفتر تهران :

بزرگراه اشرفی اصفهانی - بالاتر از نیایش - نبش کوچه شهید فلاحی - پلاک 487 - طبقه سوم واحد 8

تلفن تماس : 44829702-021

شماره همراه : 09021608686

 

آدرس کارگاه :

 شیراز - شهرک بزرگ صنعتی

شماره همراه : 09171920027 - 09398855272

 

 

 درباره ما

شرکت مهد انرژی هور ایرانیان ماهان فعالیت و تحقیقات خود را در حوزه ی انرژی های خورشیدی از سال 1391 توسط گروهی از مهندسین فارغ التحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز کرد. این شرکت با هدف ارائه خدمات در زمینه نیروگاههای خورشیدی شامل مشاوره ، طراحی ، تولید ، اجرا و نظارت بر اجرای نیروگاههای خورشیدی در سال 1396 تاسیس گردید.

شرکت ما  با در اختیار داشتن  مهندسین و تکنسین های باتجربه و مسلط به دانش مهندسی و نرم افزاری و با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین الات این صنعت اقدام به طراحی و تولید انواع استراکچرهای نیروگاههای خورشیدی نموده است. 

نقشه ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید