عملکرد سیستم های فتوولتاییک

تبديل مستقيم انرژي خورشيد به الكتريسيته معمولاً به وسيله سلولهـاي فتوولتاييـك صـورت مـيگيـرد .اثر فتوولتايیك بر اساس اثر متقابل فوتونهايي با انـرژي برابـر بـا يـا بـيش از انـرژي بانـد ممنوعه مواد فتوولتاييك است. ماژولهاي فتوولتاييـك انـرژي خورشـيد را بـدون آلـودگي و سـر و صـدا و نوسـانات بـه الكتريسيته تبديل ميكنند. انرژي خورشيد چگالي انرژي كمي دارد و بنابراين ، ماژولهاي فتوولتاييك بايد سـطح زيـادي داشته باشند تا بتوانند انرژي كمي توليد كنند. سيستمهاي فتوولتاييك در شبكه هـاي قـدرت بـه هـم پيوسـته از مبـدل استفاده ميكنند تا جريان dc توليد شده به وسيله آرايه هاي فتوولتاييك به جريان ac متناسب با ولتـاژ و فركـانس مـورد نياز در شبكه برق تبديل شود . انرژي الكتريكي خورشيدي منبع اصلي انرژي براي سـفينه هـاي فضـايي از زمـان شـروع برنامـه هـاي فضـايي اسـت. همچنين، حدوداً از سه دهه ي پيش از آن براي تأمين انرژي در مصارف شهري و كشـاورزي اسـتفاده مـيشـود. در يـك دهه ي گذشته، از انرژي خورشيدي براي تأمين انرژي خانه ها و ساختمان هاي شهري به طور گسترده اسـتفاده شـده كـه نتيجه ي پيشرفت در تكنولوژي خورشيدي به همراه تغييرات در ساختار صنعت الكترونيك است.

اگرچه انواع مختلف سيستمهاي فتوولتاييك وجود دارد، اما همه ي آنها متشكل از سه جزء اصلي هستند: ماژول كـه انرژي خورشيد را به الكتريسيته تبديل ميكند؛ مبدل كه الكتريسيته را به جريان متناوب تبديل ميكند تـا از آن بتـوان در مصارف مختلف خانگي استفاده كرد؛ و احتمالاً باتري كه انرژي الكتريسيته ي اضافي توليد شده در سيسـتم را ذخيـره ميكند.

بطور كلي سيستم هاي فتوولتاييك با توجه كاربردشان به دو گروه دسته بندي ميشوند

 ·  واحدهاي فتوولتاييك  متصل به شبكه

 ·  واحدهاي فتوولتاييك  مجزا از شبكه

اجزاي سيستم فتوولتاييك

 تجهيزات مورد نياز براي توليد برق از انرژي خورشيدي عبارتند از

 · پنل خورشیدی

  · استراکچر

  · اينورتر يا مبدل الكترونيك قدرت DC/AC

 ·  باتری

 · ترانس

 · کابل

. · ساير تجهيزات.

 

تماس با ما

 

آدرس دفتر تهران :

بزرگراه اشرفی اصفهانی - بالاتر از نیایش - نبش کوچه شهید فلاحی - پلاک 487 - طبقه سوم واحد 8

تلفن تماس : 44829702-021

شماره همراه : 09021608686

 

آدرس کارگاه :

 شیراز - شهرک بزرگ صنعتی

شماره همراه : 09171920027 - 09398855272

 

 

 درباره ما

شرکت مهد انرژی هور ایرانیان ماهان فعالیت و تحقیقات خود را در حوزه ی انرژی های خورشیدی از سال 1391 توسط گروهی از مهندسین فارغ التحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز کرد. این شرکت با هدف ارائه خدمات در زمینه نیروگاههای خورشیدی شامل مشاوره ، طراحی ، تولید ، اجرا و نظارت بر اجرای نیروگاههای خورشیدی در سال 1396 تاسیس گردید.

شرکت ما  با در اختیار داشتن  مهندسین و تکنسین های باتجربه و مسلط به دانش مهندسی و نرم افزاری و با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین الات این صنعت اقدام به طراحی و تولید انواع استراکچرهای نیروگاههای خورشیدی نموده است. 

نقشه ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید